Program


Egyetemes Művészettörténeti Szabadegyetem IV.

Egyetemes Művészettörténeti Szabadegyetem IV.

A modern kor alapjai – A XIX. század művészete

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. december 3. kedd, 18:30

A negyedik részben a reneszánszt követő újabb nagy paradigmaváltás kerül bemutatásra, amely a XIX. század elején zajlott le a művészetben. Ez a korszak azért is különösen érdekes, mert még nem volt annyira régen, hogy ne legyenek közvetlen hatásai a modern művészetre. Az előadás során megismerhetik a két nagy stílus, a klasszicizmus és romantika párhuzamos történetét. Az előadó kitér a nehezen, vagy egyáltalán nem besorolható művészek (Goya, Blake) különleges képi világára is. Ez utóbbi mesterek hangsúlyos bemutatása azért is különösen fontos, mert közvetlen hatással voltak a később hivatalosan is modernnek nevezett XX. századi művészetre.

Előadó: Gimesy Péter művészettörténész, filozófus

A részvétel regisztrációhoz kötött.

Ajánlatunk


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

A Vihar kapujában három alak áll: a Pap, a Favágó és a Koldus. Ide húzódtak be az eső elől. Látszólag véletlenül találkoztak. Mégis, egyiküket sem hagyja nyugodni ez a gyilkosság. Mintha közelebbről érintené őket, mint három véletlenül arra tévedt embert. Ahogy mesélnek, egyre több részletre derül fény, a kép mégis egyre zavarosabb. A világ véleményekből álló bozót. Az ember sohasem mond igazat

Antoine de Saint-Exupéry regénye alapján színpadra alkalmazta és a koreográfiát készítette: Herczeg-Takács Judit

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!