Program


Takács-Nagy Gábor, Várjon Dénes és a Manchester Camerata - Mozart +

Takács-Nagy Gábor, Várjon Dénes és a Manchester Camerata - Mozart +

Kétség nem fér hozzá, hogy Mozart 30 évesen már bőven érett zeneszerzői korszakában járt. Haydn és Mozart zenéjének egyik legavatottabb specialistája, Takács-Nagy Gábor 1786 tavaszán keletkezett alkotásokba enged betekintést zenekarával, a Manchester Cameratával adott koncertjén.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 15. péntek, 19:30

Mozart +
Takács-Nagy Gábor, Várjon Dénes és a Manchester Camerata A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Mozart: A színigazgató, K. 486 – Nyitány
Mozart: 23. (A-dúr) zongoraverseny, K. 488

SZÜNET

Mozart: Figaro házassága, K. 492 – Nyitány

Várjon Dénes (zongora)
Manchester Camerata
Vezényel: Takács-Nagy Gábor

Kétség nem fér hozzá, hogy Mozart 30 évesen már bőven érett zeneszerzői korszakában járt. Haydn és Mozart zenéjének egyik legavatottabb specialistája, Takács-Nagy Gábor 1786 tavaszán keletkezett alkotásokba enged betekintést zenekarával, a Manchester Cameratával adott koncertjén. A hangverseny a II. József császár által megrendelt egyfelvonásos daljáték nyitányával indul. A Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas Várjon Dénes a szerző egyik legnépszerűbb zongoraversenyének lesz szólistája, amelynek két szélső gyors tételének könnyedsége ellensúlyozza az Adagio melankolikus hangulatát. A koncert második fele ugyancsak nyitánnyal indul: a Színigazgató után pár hónappal keletkezett Figaro házassága az első Da Ponte-opera. A hangverseny kakukktojása a híres „nagy” g-moll szimfónia, mely az 1788-ban, két hónap alatt írt három utolsó, nagyszabású szimfónia egyike.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!