Program


Szabó Balázs bandája - VárkertFeszt

Szabó Balázs bandája - VárkertFeszt

Az idei háromnapos VárkertFeszt második napját már most érdemes beírni a naptárakba. A fesztivál szombati nagykoncertjén ugyanis a Szabó Balázs Bandája várja a közönséget. A zenekar új dalokkal és régebbi nagy közönségkedvencekkel is készül erre a különleges eseményre, amely egyben az első szabadtéri koncertjük is lesz Budapesten.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, May 31 2025 8:00PM

A 2019-ben Szabó Balázs által alapított zenekar hazánk egyik legkülönlegesebb zenei formációja: a magyar népzenéből táplálkozó, sanzonos világú, popos, rockos, funkos elemekkel és kamarazenei ízesítéssel tarkított zenéjükkel határbontó és műfajépítő megszólalást értek el, jellegzetes zenei és szövegviláguk miatt egyedi színfoltjai a hazai könnyűzenei életnek. A Fonogram-díjas zenekar munkásságában a saját szövegű dalok és a népzene mellett hangsúlyos a versek megzenésítésének hagyománya is, az évek során szenteltek egy-egy nagylemezt Pilinszky János és Radnóti Miklós verseiből szőtt daloknak is, egyik legismertebb átdolgozásuk a Bájoló. Szabó Balázst számos más költő műve is megihlette: zenésített meg verseket Ady Endrétől, Juhász Gyulától, Szemlér Ferenctől, Faludy Györgytől és Grecsó Krisztiántól is – utóbbi két szerzővel közös zenés-irodalmi estjei is voltak. 

Az elmúlt években a Szabó Balázs Bandája sikert sikerre halmozott a műfajok között finoman balanszírozó, színgazdag hangszerelésű dalaival, ennek legutóbbi lenyomata a tavaly év végén megjelent Keringés című nagylemezük. A várakozással övezett hatodik stúdióalbumon 12 felvétel kapott helyet, a dalok szerzője és szövegírója Szabó Balázs, de a lemezen egy Tóth Krisztina és egy Grecsó Krisztián vers is hallható, vendégként pedig Lakatos Mónika, Kossuth- és WOMEX életműdíjas énekesnő is közreműködött.

A zenekar tagjai:

Szabó Balázs – gitár, hegedű, ének, kaval

Harangozó Sebestyén – gitár

Ölveti Mátyás – cselló

Acsády Soma – basszusgitár

Ferencz László – dob

Esőnap: nincs!

Tájékoztató eső, rossz időjárás esetére >>>

Our offer


A koncert különlegessége, hogy több generáció ikonikus előadói idézik meg a Depeche Mode különböző korszakait

A Szente Vajk vezette újonnan alakult Erkel Színház beköszönő koncertsorozata, ahol először az ország három állomására visszük el azt, amivel szeptembertől Budapesten várunk téged!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.