Richly Zsolt: Háry János (1983) - 110 éves a magyar animáció / MÜPA FILMKLUB
Magyar nyelven, felirat nélkül
A vetítést megelőző és az azt követő beszélgetés magyar nyelven zajlik.
Magyar nyelven, felirat nélkül
A vetítést megelőző és az azt követő beszélgetés magyar nyelven zajlik.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. december 9. hétfő, 19:00
Ha létezik animációs film, amelynek a Müpában bérelt helye van, akkor az a Háry János. Az 1983-ban készült film ugyan a háromórás daljátékot mindössze egy órára rövidíti, ám így is vérbeli összművészeti produkcióként vonult be a történelembe: Kodály zenéjét Ferencsik János vezényli, az alkotás valódi néptáncosok bevonásával készült, kísérletezve közelít a népi kultúrához, és az animációs műfaj legendái állnak mögötte. Sikere csak a János Vitézéhez mérhető, amiben - érdemei mellett - nagy szerepe volt annak is, hogy ez volt az első, kifejezetten televízió számára készült egész estés animáció.
házigazda: Orosz Anna Ida
Rendező: Müpa
A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.
A Liliom az 1909-es ősbemutató óta az egyik legsikeresebb magyar színmű. Molnár Ferenc klasszikusát Fejes Szabolcs, a Színház- és Filmművészeti Egyetem rendező szakon végzett hallgatója viszi színre.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!