program


Operaslágerek

Operaslágerek

Közreműködők:
Erkel Ferenc Vegyeskar és a Bartók Béla Vegyeskar

 Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 13. Juli 2025 20:30

Szólót énekel: Töreky Katalin operaénekes

Gál Csaba – zongora
Hodozsó Norbert – zongora

Vezényel: Perlaki Attila

A Gyulai Erkel Ferenc Vegyeskar 2003 óta Perlaki Attila irányítása alatt működik. A karnagy már ebben az évben nagy feladat elé állított minket. A Karácsonyi koncert hagyományát felélesztve Vivaldi: Glória című művét adtuk elő nagy sikerrel. Ez a következő évekre kellő lendületet adott a nagyobb lélegzetű kórusművek megtanulásához. Így szerepelhetett a kórusunk későbbi repertoárjában J. S. Bach: János passiójának záró kórus és Coralja, Mendelssohn: Hymne… című oratórikus műve, Bárdos Lajos: Missa tertia és Koloss István Apor Vilmos tiszteletére írt miséje. Ez utóbbi mű a belvárosi Nádi Boldogasszony templom harangszentelésén hangzott el. 2004-ben került sor a kórus első svájci útjára, mely Áchim Erzsébet orgonaművésznő ottani kapcsolatai révén válhatott valóra. Ez a turné tartós baráti, és zenei kapcsolatot indított el. Kiváló karnagyot és embert ismertünk meg a guggisbergi kórusvezető, Johannes Josi személyében. Külföldi utak is szép számban szerepeltek a kórus életében, a mai napig is számtalan városi rendezvényen, különböző színhelyeken igyekszünk színesíteni, ünnepélyesebbé tenni Gyula város kulturális eseményeit és hivatalos rendezvényeit.

A békéscsabai Bartók Béla Vegyeskar 1976 őszén alakult Rázga József zeneiskola igazgató Erkel Ferenc- és Weiner Leo-díjas karnagy kezdeményezésére, zeneszerető, énekelni tudó, a művészeti munkát szívvel-lélekkel szabadidejében vállaló amatőr tagokból. Vezetésével a kórus itthon és külföldön is nevet szerzett, elismerésre méltó eredményekkel, többek között kétszer is elnyerte a KÓTA Hangversenykórus summa cum laude minősítését, utoljára 2004-ben. 2006 júniusában Perlaki Attila vette át kórus művészeti vezetést, a karnagyi teendőket. A kórus rendszeresen fellép Békéscsaba város ünnepi rendezvényein, minden évben 2 új teljes koncertet adnak. Perlaki Attilának köszönhetően a Gyulai Erkel Ferenc Vegyeskarral való együttműködés számos Gyulán is előadott közös produkciót eredményezett.


Aktuelt


Egyszerre politikai dráma, krimi és szerelmi história, amely a 15. század közepének izgalmas történelmi eseményeit eleveníti meg, bemutatva a Hunyadi család felemelkedését.

A L’art pour l’art Légitársaság első, nagysikerű műsora után máris itt van a második nagysikerű műsor, amelynek címe önmagáért beszél.

a Monarchia Operett vendégjátéka esőnap: július 27. (vasárnap)

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.