Program


Népi gyógyászat előadás - "Hozzon borzzsírt!" Ember és állatvilág halványuló kapcsolatai

Népi gyógyászat előadás - "Hozzon borzzsírt!" Ember és állatvilág halványuló kapcsolatai

Ember és állatvilág kapcsolata Gyimesben egy rendkívül sokszínű Univerzum, amelyben számtalan érzés, előítélet, elmélyült tudás és tapasztalat, kulturális jelenség megfér, amelyek rengeteg vadon élő állatfajt magukba foglalnak a nagyragadozóktól a bársonyatkákig. Babai Dániel előadása e sokszínű világ olykor szédítően mély történeti és kulturális gyökereit bemutatva nyújt betekintést az emberek, a háziállatok és a táj vadon élő állatokkal való gyógyításába.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. április 27. csütörtök, 17:00

Ember és állatvilág kapcsolata Gyimesben egy rendkívül sokszínű Univerzum, amelyben számtalan érzés, előítélet, elmélyült tudás és tapasztalat, kulturális jelenség megfér, amelyek rengeteg vadon élő állatfajt magukba foglalnak a nagyragadozóktól a bársonyatkákig. Előadásunk e sokszínű világ olykor szédítően mély történeti és kulturális gyökereit bemutatva nyújt betekintést az emberek, a háziállatok és a táj vadon élő állatokkal való gyógyításába.
Babai Dániel, botanikus-néprajzos tizenkét éve járja a gyimesi Hidegség-patak völgyét, hogy a gyimesi gazdák növény- és állatismeretét, gazdálkodását mind jobban megismerje. A természet gondozása, a természet adta javakkal való fenntartható gazdálkodás áll vizsgálatai középpontjában.

Ajánlatunk


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

A történet a nyomorúságos sorsú, de páratlanul nemes szívű csavargó és egy utcára kitett, árva gyermek találkozásáról szól. A gyermeket, azaz a kölyköt a csavargó saját fiaként neveli fel, ám a két különböző ember közös élete korántsem konfliktusmentes – rengeteg vicces, csacska helyzetet szül.

A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!