
MÁTYÁS KIRÁLY ÉS A KÖZÉP-ITÁLIAI RENESZÁNSZ
Előadó:Bálint Bertalan építész, képzőművész, művészeti elemző
több
Előadó:Bálint Bertalan építész, képzőművész, művészeti elemző
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. június 7. szerda, 18:15
Ritkán fordult elő a történelmünkben, hogy tényezők voltunk a politikában és a művészetekben. Erre felkaphatja a fejét a kétkedő, hiszen alig van a reneszánsz korból emlékünk, különösen, ha a közép-itáliai, számtalan példával összevetjük maradék kincseinket. Miközben Magyarország az Oszmán Birodalom vészjósló nyomulása ellen összpontosítja gazdasági erejét, és katonai képességeit, addig Firenzében már áll a csodálatos dóm, Leonardo festi gyönyörű madonnáit, Michelangelo megszületett, és Urbinoban, Montefeltro hatalmas palotájában Piero Della Francesca megfesti híres oltárképét, a Madonna gyermekével festményét. Magyarországon Mátyás király befejezi Visegrád reneszánsz palotáját, kibővíti Buda várát, könyvtárat hoz létre a híressé vált Corvináknak, mintát mutat a magyar főuraknak, így Erdélyben és a Felvidéken épülnek – és maradtak meg jó állapotban napjainkig – a reneszánsz kastélyok.
Nagy korszak volt ez a művészek pártolásának és a művészeteknek.
„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”
Vincenzo Bellini operájának hősnője tudtán kívül nyaktörő magasságban egyensúlyoz, míg e főszerep megformálója okvetlenül tudatában van annak, hogy a bel canto egyik legszebb és legkockázatosabb szólama az övé.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!