program


Kodály Filharmonikusok Debrecen / FELFEDEZÉSEK

Kodály Filharmonikusok Debrecen / FELFEDEZÉSEK


Ezen a koncerten nem a műveket kell felfedeznünk, hiszen azok jól ismertek: Mozart egyik népszerű, gyakran törökösnek mondott hegedűversenye és minden idők legkedveltebb csellóversenye - no meg egy viharos érzelemvilágú romantikus szimfónia. Akikre ismerkedve rácsodálkozhatunk, azok a szólisták. Két sugárzó tehetségű huszonéves hölgy: egy lengyel hegedűművész és egy osztrák csellista.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 13. December 2020 19:30

Kodály Filharmonikusok Debrecen / FELFEDEZÉSEK

Műsor:
    Mozart: A-dúr hegedűverseny, K. 219
    Dvořák: h-moll csellóverseny, op. 104
    Schumann: IV. (d-moll) szimfónia, op. 120

Vezényel: Kollár Imre

Közreműködők:
hegedű    Sara Dragan
cselló    Julia Hagen

Ezen a koncerten nem a műveket kell felfedeznünk, hiszen azok jól ismertek: Mozart egyik népszerű, gyakran törökösnek mondott hegedűversenye és minden idők legkedveltebb csellóversenye - no meg egy viharos érzelemvilágú romantikus szimfónia. Akikre ismerkedve rácsodálkozhatunk, azok a szólisták. Két sugárzó tehetségű huszonéves hölgy: egy lengyel hegedűművész és egy osztrák csellista. Mindketten számos nemzetközi sikert arattak és nagyhírű koncerttermek pódiumán muzsikáltak a Müpában esedékes magyarországi bemutatkozás előtt.

Mozart 1775-ben, Salzburgban bemutatott A-dúr hegedűversenyének előadója, Sara Dragan csupán huszonegy éves. Egy dél-nyugat lengyelországi kisváros, Legnica szülötte, de már középiskolás éveiben a világhírű Zakhar Bron professzornál tanult a svájci Interlakenben. Alig hihető: fiatal kora ellenére már mintegy félszáz (!) nemzetközi versenyen nyert első díjat, és koncertek százait adta szólistaként. Olyan helyszíneken lépett fel, mint a Berlini Filharmónia, a Moszkvai Csajkovszkij Konzervatórium, a Párizsi Conservatoire vagy a Carnegie Hall. Dvořák közkedvelt Csellóversenyében Julia Hagen követi őt a pódiumon. Ha a családnév ismerős, az aligha véletlen: a salzburgi születésű, huszonötéves hölgy a magyar közönség által a világhírű Hagen Vonósnégyes tagjaként és szólistaként egyaránt ismert Clemens Hagen lánya, a cselló és a muzsikálás iránti szeretet tehát gyermekként, a családi otthonban ivódott sejtjeibe. Ezt a szeretetet később olyan mesterek segítették átalakítani tudássá, mint Reinhard Latzko vagy Heinrich Schiff, s a jelenben olyan partnerek mélyítik el, mint Renaud Capuçon, Khatia Buniatishvili, Marc-André Hamelin vagy Igor Levit.

Az Európai Unió Klasszikus Európa Jövője és Kreatív Európa programjainak támogatásával.


Aktuelt


Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a fiatalabb budapesti és piliscsabai gyerekek mutatkoznak be. Mindkét előadás vendége a Csillagszeműek felnőtt társulatra, a Timár Együttes. A programban Timár Sándor klasszikus művei mellett a fiatal csoportvezetők saját koreográfiái is szerepelnek. A műsort Vizeli Bálint és zenekara kíséri.

Ivan Menchell pergő, mély emberismeretről árulkodó vérbő komédiája sok-sok kacagás mellett megható, megrendítő pillanatokat kínál mindenkinek, aki valaha szeretett és szerették.

Híressé vált, slágerekkel teli operettje, A mosoly országa Lehár Ferenc életművének összefoglaló darabja. Lehár titkon Puccinit tekintette a mesterének, s e művet feltehetően a Pillangókisasszony férfiváltozataként, azaz "Pillangó úr"-ként álmodta meg.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.