Program


Kígyómarás
6

Kígyómarás

Szabó Magda: Kígyómarás
színmű
Rendező: Pataki András Jászai Mari-díjas
koprodukció az Újszínházzal
 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, November 02 2024 7:00PM

Színpadra alkalmazta: Katona Imre és Pataki András

Szabó Magda első színpadi műve saját regényének, az 1960-ban keletkezett Disznótornak a színpadi változata. A regény az írónő eredeti szándéka szerint – ahogy ő maga vallja – „rekviem anyám meggyötört gyermekkoráért, azért a Jablonczay Lenkéért, akinek úgy, olyan körülmények között kellett felnőnie, hogy minden hajlama szerinti, szabadba vivő útját elállta valaki, s akinek minden későbbi kudarcáért, elporlott lehetőségéért az a meggyilkolt gyermekkor a felelős.” A regény címmé tett központi motívuma, a disznótor, amelyre Tóthék készülődnek, a Kígyómarás című drámában csupán mellékes esemény lesz, valóban lényegi momentummá Tóthék szappanosműhelyének újranyitása válik. A műhely s vele a több évszázados hagyomány elvesztése, majd az újbóli önálló családi egzisztenciateremtés
reménye fogja közre azt a harminc évet, amelynek kiragadott kockáiból összeáll a Tóth család, illetve Tóth János tanító sorstragédiájának mozaikképe.

Özvegy Tóth Jánosné..................................................... Pásztor Edina Jászai Mari-díjas, m. v.
Tóth János...................................................................... Beszterczey Attila
Tóth Sándor......................................................................Katkó Ferenc
Kémery Klára.................................................................. Tarsoly Krisztina
Tóth Sára .........................................................................Liszi Melinda
Jolán ...............................................................................Nánási-Veselényi Orsolya
Kémery Paula ..................................................................Oláh Tánia m. v.
Szalai Gábor ....................................................................Papp Attila m. v.
Iboly .................................................................................Nádra Kitti
Andrea ............................................................................Sziveri Emese II. szh.

Súgó: Kristály Alexandra

Ügyelő: Szepsi Szilárd
Díszlet: Pataki András

Jelmez: Kiss Kata

Rendezőasszisztens: Kiss Kata

Rendező: Pataki András Jászai-díjas

Our offer


A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Ötvenöt éves fennállását ünnepli az Apostol együttes. A jeles jubileumot egy „díszelőadás”, azaz egy nagykoncert keretében 2025. április 26-án a Papp László Budapest Sportarénában tartják, ahol egyedi hangszereléssel, az alkalomhoz illő, eddig még sohasem hallott dalokkal és természetesen a nagy Apostol slágerekkel készülnek egy zenei cirkusz keretében.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.