Program


Juhász Anna irodalmi tárlatvezetése az Új világ született kiállításon

Juhász Anna irodalmi tárlatvezetése az Új világ született kiállításon

Milyen hatással volt a világháború a magyar irodalom alkotóira? Mi adott, mi adhatott reményt, fénysugarat a háború pusztításában? Hogyan látták a magyar írók az első világháborút? Ki az, aki elnémult és ki az, aki megírta – százak helyett – a félelem vagy bátorság szavait?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 12. vasárnap, 17:00

Ady Endre, Babits Mihály, Móricz Zsigmond egyik oldalról, míg Tersánszky Józsi Jenő vagy Szép Ernő, Molnár Ferenc a katonák, haditudósítók oldaláról mutatkozik be a rendhagyó tárlatvezetésen.

Juhász Anna irodalmár versek és naplók segítségével, a háború emberi oldalát megmutatva ismerteti az írók szerepét és helyét az első világháborúban. Hogyan él tovább Pilinszky Jánosban Babits háborús képe? Hogy öröklődik a trauma az írók között? A tárlatvezetésen ezekre a kérdésekre is választ keresünk.

Ajánlatunk


A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

Híressé vált, slágerekkel teli operettje, A mosoly országa Lehár Ferenc életművének összefoglaló darabja. Lehár titkon Puccinit tekintette a mesterének, s e művet feltehetően a Pillangókisasszony férfiváltozataként, azaz "Pillangó úr"-ként álmodta meg.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!