
GUITAR LEGENDS | ORIGINS – ESPAÑA
¡Viva España! – Egy felejthetetlen utazás a klasszikus gitár világába
közreműködik: Szigeti Bence
¡Viva España! – Egy felejthetetlen utazás a klasszikus gitár világába
közreműködik: Szigeti Bence
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Torsdag, 22. Maj 2025 19:00
Szigeti Bence júliusban a Carnegie Hall-ban, New Yorkban lép fel, miután megnyerte a Golden Music Awards Nemzetközi Versenyt.
NEW YORK előtt itthon is bemutatja a GUITAR LEGENDS című koncertsorozatát!
Merüljünk el együtt a klasszikus gitár legikonikusabb dallamaiban, ahol a mediterrán naplementék, a forró andalúziai éjszakák és a flamenco tüze életre kel!
Nem kisebb mesterművek csendülnek fel, mint az Asturias (Leyenda), a Recuerdos de la Alhambra vagy az uruguayi La Catedral, és közben bejárjuk a gitár szülőföldjét, ahol minden hang egy történetet mesél.
Megidézzük Granada varázsát Francisco Tárrega emlékein keresztül. Megfejtjük Albeniz titkát: hogyan lett egy zongoradarabból a világ egyik leghíresebb gitárműve? Franciaországba is kitekintünk, hogy megnézzük, hogyan masírozott
egykor Napóleon – és mit szólt ehhez Napoléon Coste. Olaszországban hódolunk Paganini előtt, akinek virtuozitása legendás volt – igyekszem majd felvenni vele a versenyt!
És végül… egy igazi mediterrán esküvőbe csöppenünk! Giménez "La boda de Luis Alonso" című műve elhozza az esküvők minden örömét és bonyodalmát: romantika, intrika, könnyek és nevetés – vajon mi lesz a vége?
A koncerten minden kiderül…
Járjuk be együtt Spanyolország legvarázslatosabb tájait, és fedezzük fel a klasszikus gitár legendáit!
Az előadás hossza: 80 perc
Az idén 75 esztendős Baross Imre Artista- és Előadóművészeti Akadémia legsikeresebb, nemzetközi pódiumokon is ismert, fesztiváldíjas produkcióit mutatja be a Fővárosi Nagycirkusz manézsában az Európában kiemelkedően eredményesnek számító intézmény.
Örökzöld vígjátéki témákat boncolgató játék ízig-vérig mai köntösben – a szórakozás elkerülhetetlen. Az előadás érdekessége, hogy a darabot Szente Vajk, a stílus szakavatott mestere ezúttal íróként jegyzi, a rendező pedig Nagy Sándor, aki a korábbi bemutatón Simont alakította.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.