Program


Doppler 200  - Kamaraestek a Régi Zeneakadémián

Doppler 200 - Kamaraestek a Régi Zeneakadémián

„Idegenben született, idegenben hunyta szemeit örök álomra, magyarul se igen tanult meg s mégis a mienk” – írták halála után Doppler Ferencről (1821–1883), a fuvolavirtuóz zeneszerzőről, akinek életművét most, születésének kétszázadik évfordulóján is szintúgy a magunkénak érezhetjük. Ehhez azonban mindenekelőtt jobban meg kell ismernünk azt, s éppen ehhez segít majd hozzá minket ez a bicentenáriumi koncert, amelynek programja reprezentatív mintát kínál Doppler változatos zeneszerzői terméséből.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 15. hétfő, 19:00

Doppler: Duettino sur des motifs hongrois, op. 36
Doppler: Souvenir du Rigi, op. 34
Doppler: Airs valaques, op. 10
Doppler: Andante és rondo, op. 25
Doppler: Pásztorhangok
Doppler: Nocturne, op. 19
Doppler: Duettino americain, op. 37
Doppler: Magyar fantázia, op. 35

Kerner Mária, Bálint János (fuvola), Kertesi Ingrid (ének), G. Horváth László (hegedű), Zempléni Szabolcs (kürt), Szabó Ferenc János (zongora)

„Idegenben született, idegenben hunyta szemeit örök álomra, magyarul se igen tanult meg s mégis a mienk” – írták halála után Doppler Ferencről (1821–1883), a fuvolavirtuóz zeneszerzőről, akinek életművét most, születésének kétszázadik évfordulóján is szintúgy a magunkénak érezhetjük. Ehhez azonban mindenekelőtt jobban meg kell ismernünk azt, s éppen ehhez segít majd hozzá minket ez a bicentenáriumi koncert, amelynek programja reprezentatív mintát kínál Doppler változatos zeneszerzői terméséből. Markánsan magyaros hangvételű kompozíciók és hangulatos szalondarabok, a fuvolisták, ezúttal Kerner Mária és Bálint János hangszeres virtuozitását próba elé állító bravúrszerzemények, és szopránénekest, a kiváló Kertesi Ingridet is feladathoz juttató művek sorjáznak majd, Ferenc mellett az öccse és gyakori alkotótársa, a szintén fuvolás és zeneszerző Doppler Károly (1825–1900) munkássága előtt is tisztelegve.

RENDEZŐ:

Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Steigervald Krisztián tréner, mentor, generációkutató előadása

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen mesél a szeretetről, a kitartásról és az önfeláldozásról. Esmeralda, a szegény cigánylány és Quasimodo, a torz külsejű, ám önzetlen harangozó története könnyeket csal mindenki szemébe.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!