Program


Classicus Quartet: Das Wohltemperierte Streichquartett 18. – Rameau-tól Ravelig
2

Classicus Quartet: Das Wohltemperierte Streichquartett 18. – Rameau-tól Ravelig

A Classicus Quartet ötödik évébe lépő sorozata a vonósnégyes-irodalom egyedülálló keresztmetszetét kínálja a BMC Koncerttermében.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. február 11. szombat, 18:00

Classicus Quartet: Das Wohltemperierte Streichquartett 18.
Rameau-tól Ravelig

Műsor:
Tornyai Péter átiratai François Couperin és Jean-Philippe Rameau műveiből
Maurice Ravel: Vonósnégyes
***
Franz Schubert: C-dúr vonósötös, D. 956

Közreműködik:
Langer Ágnes - hegedű
Kökény Eszter - hegedű
Tornyai Péter - brácsa
Zétényi Tamás - cselló
Hartmann Domonkos - cselló
Bevezetőt mond: Farkas Zoltán - zenetörténész

A hangnemek szerint csoportosított művek előadása után most élő zeneszerzők osztoznak a sorozatból eddig méltatlanul kimaradt komponistákkal a Das Wohltemperierte Streichquartett 2022/23-as záró évadának műsorán.

Kétszer is elkalandozik a vonósnégyes felségterületéről a Classicus Quartet februári programja. A koncert a zeneszerző-brácsás Tornyai Péter átirataival indul: ezúttal a csembalódarabjairól ismert Couperin, illetve az operáiról elhíresült Rameau cizellált, elegáns és bensőséges hangvételű zenéjét ragyogtatja fel különleges fénytörésben a vonósnégyes prizmája. A középpontban egy másik francia mester, Ravel dallamos és örömteli vonósnégyese áll. A klasszikus négytételes szerkezetű darab a zeneszerző tanulmányainak végeztével készült, de Ravel káprázatos érzéke a hangszínek és a hangszerelés iránt már itt teljes pompájában kibontakozik. A koncert második felében a Classicus Quartet kvintetté kiegészülve játssza Schubert fenséges kamarazenei hattyúdalát. Bár a zeneszerző ugyanazt a hangnemet választotta, amelyben Mozart és Beethoven is írt egy-egy vonósötöst, tőlük eltérően nem brácsával, hanem egy extra csellóval bővítette kvintetté a vonósnégyest.

Ajánlatunk


A Bihari Együttes 1954-ben alakult Novák Ferenc vezetésével. Több mint fél évszázados működése alatt számos hazai és nemzetközi fesztivál nagydíját, helyezését nyerte el, a Martin György Néptáncszövetség által szervezett minősítő fesztiválokon kiváló minősítést, 2005-ben Csokonai Vitéz Mihály közösségi, 2012-ben Príma Primissima díjat kapott. Tervszerű utánpótlás-nevelésének eredményeképpen ma több, mint kétszáz fős közösség alkotja a „Biharit”. Ifjú táncosaink az alapfokú művészeti oktatás keretén belül ismerkednek hagyományainkkal.

A magányos és mogorva öreg, illetve a fiatal lány története összeér: mindketten ragaszkodnak a világukhoz, nincs bennük vágy a szabadságra, mert nem ismerik annak lehetőségét. Illetve mégiscsak lehet kiút – ez is benne van Székely Csaba izgalmasan groteszk drámájában.

2021. augusztus 20-án nyílt meg az érdeklődők előtt a Budavári Palotában újjászületett Szent István-terem. Az államalapító Szent István királyunkról elnevezett helyiség a Budavári Palota a századforduló magyar iparművészetének csúcsteljesítménye volt. Az 1900-as párizsi világkiállításon nagydíjat nyert terem Hauszmann Alajos tervei alapján készült el, kialakításában a kor legjobb magyar művészei és iparosai vettek részt.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!