
Capa, a világhírű fotós
Egy sármos pesti nőcsábász története.
Egy sármos pesti nőcsábász története.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. március 3. hétfő, 19:00
Capa, a világhírű fotós
A világ legnagyobb háborús fotósáról, Capáról (született: Friedmann Endre) szól a dráma. Játszódik 1929 és 1954 között, öt színhelyen, Budapesten, Berlinben, Párizsban, New Yorkban és Amszterdamban. Kísérője gyermekkori barátja, Besnyő Éva, szintén híres fotós. Velük utazunk, kettejük beszélgetéseiből ismerjük meg Robert Capa izgalmas életét.
A dráma közelebb hozzá hozzánk a fotó történetét, a modern fotográfia kialakulást, a haditudósítás rejtelmeit, de leginkább Capa különös életútját. Látjuk őt a spanyol polgárháborúban, a kínai-japán háborúban, Észak-Afrikában, a normandiai partraszálláson, végül a számára végzetes indokínai háborúban. Élete során olyan emberekkel kerül így, vagy úgy kapcsolatba, mint Trockij, Frida Kahlo, Orwell, Hemingway, Roosevelt elnök, Ingrid Bergman, Humphrey Bogart, John Steinbeck, Picasso vagy éppen Ben Gurion. A sok háború és különös találkozásainak története mellett belelátunk viharos szerelmi ügyeibe is. Az egyik leghíresebb magyar nem csak háborús hős, de a nők kedvence is volt.
Szereplők:
Robert Capa..................... Ódor Kristóf
Besnyő Éva...................... Grisnik Petra
Írta: Ann Silberberg
Dramaturg: Fabacsovics Lili
Jelmeztervező: Veréb Diána
Rendező: Czeizel Gábor
Fotók: Gordon Eszter
Musicalvígjáték a félreértésekről és a válságon győzedelmeskedő szerelemről, melynek zenéjét a legnépszerűbb magyar előadók dalaiból válogattuk össze. Nyolc ember mulatságos és megható találkozása az online térben a pandémia idején. Sorsuk megváltozásához elég egy téves hívás, egy lelkisegély-szolgálat felkeresése vagy akár egy ételrendelés.
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!