
Anima
16+
70 perc, szünet nélkül
Bábtechnika: bunraku
16+
70 perc, szünet nélkül
Bábtechnika: bunraku
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, December 30 2024 7:00PM
Amikor megmozdítunk egy bábfigurát, azt mondjuk, lelket adunk annak, animáljuk. A bábozás energia az élettelen és az élő között. Ezt az intim és izgalmas kapcsolatot feszegeti az Anima című előadás.
Négy sematikus, fehér bábfigura életre kel, személyiséget kap, majd saját léte okát, az emberekhez/mozgatókhoz való viszonyát próbálja meg értelmezni. Tud-e egy báb érezni, ha csókolózik? Szerelembe eshet-e egy mozgatóval/emberrel? Mivel kevesebb és több, mint egy élő ember? Ki mozgat és ki irányít valójában? Az alkotók ezekre a kérdésekre keresik a választ. Az előadás jelenetei improvizációk alapján születtek meg, melyeket összefűzve megszületett a színpadon látható tizenkét ember bábműfajról alkotott közös ars poeticája. A Budapest Bábszínház örömmel ad otthont a frissen végzett bábszínész osztály lendületes, őszinte, fiatalosan szemtelen produkciójának.
Szereplők:
Ács Petra m. v.
Barna Zsombor
Bartha Bendegúz
Bartos Ági m. v.
Bánky Sára m. v.
Csarkó Bettina
Csernák Norbert m. v.
Horgas Ráhel m. v.
Hrisztov Toma m. v.
L. Nagy Attila
Podlovics Laura
Szekeres Máté m. v.
Alkotók:
Zeneszerző: Szászi Petra
Bábtervező: Hoffer Károly
Rendezőasszisztens: Csonka Maresz
Rendező: Ellinger Edina
Az előadás a Színház-és Filmművészeti Egyetem együttműködésével jött létre.
A Szent István Bazilika műemlék Angster-orgonája kizárólag a pénteki esti orgonakoncerteken szólal meg. A változatos program gazdag zenei éléményeket kínál, a hangversenyek előadói Liszt-díjas, Érdemes Művész és Junior Príma-díjas orgonaművészek, illetve elismert operaénekesek és hangszeres művészek, akiknek a közreműködése garantálja az előadások magas színvonalát.
1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.