Program


A XX.század második felének művészete és a kortárs művészet (1945-) - Gimesy Péter művészettörténész

A XX.század második felének művészete és a kortárs művészet (1945-) - Gimesy Péter művészettörténész

Stíluskivonatok – a reneszánsztól a kortárs művészetig

Gimesy Péter művészettörténész, filozófus előadássorozata

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, June 03 2019 6:30PM

A sorozat célja elsősorban az, hogy bemutassa az egymás után következő és egymásra épülő művészettörténeti stílusokat, ugyanakkor a stílusoktól eltérő különleges, az adott korszakba nehezen besorolható „zárvány” életművekre is felhívja a figyelmet. Gimesy Péter a hagyományos művészettörténeti korszakok főbb alkotóinak, leghíresebb műveinek elemzése mellett a stílusváltások gyakran nem eléggé tisztázott okainak és következményeinek felkutatására is vállalkozik, miközben bemutatja a főbb fordulópontok művészeti és filozófiai hátterét.

2019. június 3., hétfő – 18.30

A XX. század második felének művészete és a kortárs művészet (1945-)

Az előadás a XX. század második felének rendkívül szövevényes művészeti irányzatait tekinti át, fő célja az absztrakt stílusok közötti különbségek érzékeltetése. Az amerikai és az európai művészet párhuzamos bemutatása közben a ma már klasszikussá vált mesterek – Pollock, Bacon, Warhol – életművének rövid áttekintése adja a főbb fordulópontokat. A sorozat utolsó részében Gimesy Péter az elmúlt 30-40 év legérdekesebb művészeti fejleményeiről is igyekszik áttekintést adni. A szelektálás természetesen még nem lehet teljes körű, hiszen ez a korszak jelenleg is tart. A hatvanas-hetvenes években induló performance művészet – Nitsch – és a hiperrealizmus – Chuck Close – bemutatását követően a minimal art, a koncept art és a legfrissebb kortárs tendenciák is említésre kerülnek.

Our offer


Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.