Wagner:A bolygó hollandi-nyitány,Stravinskij:A Tűzmadár,Borogyin:II.szimfónia,A tokiói Keio Zenekar
Műsoron:
Richard Wagner: A bolygó hollandi – nyitány
Alexander Borogyin: II. szimfónia
Igor Sztravinszkij: A Tűzmadár / 1910-es változat
Műsoron:
Richard Wagner: A bolygó hollandi – nyitány
Alexander Borogyin: II. szimfónia
Igor Sztravinszkij: A Tűzmadár / 1910-es változat
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: március 15. péntek, 19:00
A tokiói Keio Egyetem Wagner Zenekara
Karmester: Koji Kawamoto
A művekről:
A bolygó hollandi komponálását Richard Wagner a húszas éveinek végén írta, Párizsban, mely a Bayreuthban előadott darabok közül az első volt. Az opera ~11 perces nyitányában, amely utoljára készült el, megjelennek a mű legfontosabb témái, mintegy a keresztmetszetét adva a történetnek. A hollandi kvárt-kvint motívuma a legjellegzetesebb, melyhez hasonló sok hajós film zenéjében is fellelhető.
Alexander Borogyin nem sokkal első szimfóniájának 1869-es bemutatója után kezdett dolgozni a II. szimfónián. Borogyin nem csak kiváló zenész volt, de vegyész és orvos is, így napjai rendkívül mozgalmasan teltek. A négy tételes, heroikus hangvételű II. szimfóniáján éveken keresztül dolgozott, melyet végül 1877-ben mutattak be. A művet egyébként Muszorgszkij hősi szimfóniának nevezte, vélhetően az első tétel alapján, amelynek a vonóskar unisonóján felhangzó főtémája valóban heroikus jellegű.
Igor Sztravinszkijt a Tűzmadár című táncjáték megkomponálásával 1909-ben Gyagilev, az akkor Párizst meghódító Orosz Balett társulatának vezetője bízta meg. Gyagilev elsődleges szándéka ezzel az orosz folklór-témájú darabbal a párizsi balettkedvelők elkápráztatása volt. Sztravinszkij huszonéves fiatal zeneszerző volt, de Gyagilev már hallotta Tűzijáték című szimfonikus fantáziáját, és úgy döntött, hogy kiválasztja ezt a fiatal tehetséget. A művet a következő évben a párizsi Operában óriási sikerrel mutatták be.
A Zenekarról:
A Keio Egyetem Wagner zenekara Japán első egyetemi zenekarának számít. 1901-ben alapították és az alapítók kívánsága szerint az együttes Richard Wagner, a zenetörténet egyik legjelentősebb zeneszerzőjének nevét vette fel. Nemcsak Japánban lépnek fel nagy sikerrel, hanem rendszeresen adnak koncerteket Európában is. A járvány előtt utoljára 2018-ban élvezhette Prága, München, Bécs és Budapest zeneszerető közönsége játékukat. A 2024-es koncertsorozat itteni előadásának a Budapest Kongresszusi Központ ad otthont. A bécsi Musikverein után a 160 fős zenekarnak Budapesten is tapsolhatunk 2024. március 15-én.
A Zenekar karmestere, Koji Kawamoto 1972-ben született. Megnyerte a X. Nemzetközi Karmester-versenyt Japánban. Pályafutása alatt többször dolgozott Valerij Gergijevvel és Gustav Meierrel. Vendégkarmesterként több mint ötven világhírű zenekar élén állt koncertjei során.
Dumaszínház est
Hurrá! Végre újra Budapesten a Garden of Lights varázslatos fény és multimédia-kiállítása, ahol elmerülhetünk a képzelet és a kreativitás világában! Az őszi, téli estéken szeretettel várunk a Füvészkertben Aprajafalván! Gyere el a szeretteiddel és fedezz fel egy mesebeli, varázslatos helyet!
Ez az este jár Neked! Tíz év és megannyi teltházas Hungexpo, Kincsem Park, Budapest Park-os fesztivál után idén soha eddig nem látott show-val ünnepeljük a jubileumi, 10. Total Dance Festival-t az új otthonunkban a Budapest Arénában.! Írd be a naptárba, mert november 30-ra már megvan a programod! Nincs tél Total Dance nélkül.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!