Program


Vanitas-csendéletek és „memento mori” a képzőművészetben I.

Vanitas-csendéletek és „memento mori” a képzőművészetben I.

Kondor-Szilágyi Mária művészettörténész két részes előadásában a múlandóság és a hiábavalóság gondolatköre által inspirált műalkotásokat elemzi az antikvitástól napjainkig.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. március 27. csütörtök, 18:00

Vanitas-csendéletek és „memento mori” a képzőművészetben I.
A téma művészettörténeti áttekintése

Kondor-Szilágyi Mária művészettörténész két részes előadásában a múlandóság és a hiábavalóság gondolatköre által inspirált műalkotásokat elemzi az antikvitástól napjainkig. Vajon mit jelent egy képen a koponya megjelenítése? Mikor ábrázolták először ezt a halálra és az emberi elmúlásra utaló motívumot a képeken? Hogyan lehet ezt a jelentést árnyalni és kevésbé egyértelműen megmutatni? Az első, márciusi alkalmon Kondor-Szilágyi Mária többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ gazdag képanyag bemutatásával.

Áprilisban, a második részben pedig egy kortárs kiállítás példáján keresztül kerülnek bemutatásra a jelenkori magyar képzőművészek vizuális megoldásai a választott témára, kiegészítve nemzetközi példákkal. A kiállítás anyaga kurátori válogatás és kutatás alapján állt össze, amelyet szintén ismertet az előadó. (A „Vanitas-olvasatok” című tárlat 2025. március 21. – április 27. között látható a Műcsarnokban.)

Előadó: Kondor-Szilágyi Mária művészettörténész, a Műcsarnok vezető kurátora

> Időpont: 2025. március 27. (csütörtök) 18:00
> Helyszín: Hegyvidék Galéria, 1126 Budapest, Királyhágó tér 10.

Részvételi díj: 2000 Ft, hegyvidéki lakosoknak: 1000 Ft
Jegyek kaphatók a https://hegyvidekgaleria.jegy.hu/ oldalon, valamint a Hegyvidék Galériában.
Az eseményekre érkezéskor a lakcímkártya vagy a Hegyvidék Kártya felmutatása kötelező!

Kép // Edwaert Collier: Vanitas – Csendélet könyvekkel, kéziratokkal és koponyával, 1663; olaj, fatábla, 56,5 cm x 70 cm; National Museum of Western Art, Tokió, Japán (forrás: Wikimedia Commons; picryl)

Ajánlatunk


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

A rembetikót gyakran emlegetik „görög bluesként”. Ez a tradicionális kisázsiai zenén alapuló, görög folkkal keveredő, viszont a városi hagyományokban is mélyen gyökerező, fénykorát az 1930-50-es években elérő műfaj az emberek életét, vágyait és küzdelmeit tükrözi.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!