Minél közelebb vagyunk önmagunkhoz, minél hitelesebben élünk, annál inkább van ráhatásunk "nagy folyamataink" alakulására, legyen az születés, szerelembe esés, vagy halál. Figyelmünkkel, jelenlétünkkel és a folyamatról való gondolkodásunkkal e folyamatok irányát nem, de minőségét – tapasztalásainkat, megéléseinket – viszont képesek vagyunk irányítani.
Elégedett vagyok az életemmel, ha most visszatekintek? Ha tudnám, hogy hamarosan meghalok, mit tennék a hátralévő időmmel? Éltem-e igazán, vagy csak lassan haldokoltam? Mit jelent az idő előtti vég? Honnan tudom, hogy valami tényleg lezárult?
Mi a különbség elengedés és feladás között?
Én vajon hogyan szeretnék meghalni?
Ezekre a kérdésekre keressük a választ az alkotói folyamat során.
E kérdések mentén szervezünk három olyan ingyenes eseményt / műhelyt, ahol a résztvevőktől-nézőktől saját élményeket gyűjtünk a darab témája kapcsán, s ezeket beépítjük az előadásba. A gyűjtés mellett ezeknek a találkozóknak fontos részét képezi majd a gyászfeldolgozás és változáskezelés folyamataival kapcsolatos ismeretek terjesztése, és a (társadalmi) érzékenyítés a gyászmunka mibenlétére, fontosságára és annak elmaradásából származó problémákra.
Rendező - koreográfus-előadó: Gesztelyi Nagy Csilla
Alkotótárs-dramaturg: Sándor Anna
Zeneszerző: Philipp György, Lukács László
Fénytervező: Selmeczi Mercédesz
Konzultáns: Stern Szilvia és Kudron Anna
Installáció: Püspök Anita
Produkciós tanácsadó: Csomortáni Tünde / Prizma Conzulting
Önkéntes résztvevők:Babos Karolina, Walton Attila, Kovács Domokos, Balogh Réka, Remes Zsófia, Lukács László, Nagy Noémi Gizella, Stern Szilvi, Faragó Melinda
Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap
Külön köszönet közösségi támogatóinknak.