REBECCA
Daphne du Maurier regénye alapján
a Szegedi Szabadtéri Játékok önálló bemutatója
Daphne du Maurier regénye alapján
a Szegedi Szabadtéri Játékok önálló bemutatója
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. augusztus 3. szombat, 21:00
Az új évad önálló produkciójaként az Elisabeth szerzőpárosa, a Grammy-díjas Sylvester Lévay és Michael Kunze újabb nagyszabású musicaljét viszi színre a Szegedi Szabadtéri Játékok: a Rebeccát!
A romantikus és hátborzongató történet a világhírt is meghozta Daphne du Maurier számára, kora legnépszerűbb regényírójává téve szerzőjét. A rengeteg sikerkönyvet jegyző írónő egyik legkedveltebb művét hazánkban A Manderley-ház asszonya címmel ismerték meg a nézők – elsőként Alfred Hitchcock Oscar-díjas filmjében.
A musical kezdetben naiv főhőse - „Én” - egy Côte d'Azur-i szállodában ismerkedik meg a megnyerő Lord Maxim de Winterrel, akinek néhai felesége, Rebecca rejtélyes módon vesztette életét. Gyors udvarlás után ő lesz a második Mrs. De Winter, és férjével annak vidéki otthonába, a legendás Manderley-be költözik, mely azonban az első pillanattól rideg és barátságtalan számára. A fojtogató légkörben nyomasztóan nehezedik rá az első Mrs. De Winter emléke, aki mintha ott bujkálna a ház minden tárgyában, szegletében, főképp Mrs. Danvers, a vasszigorú házvezetőnő gondolataiban. Az új úrnő úgy érzi, hogy Mrs. Danvers árgus szemekkel figyeli minden lépését, és állandó gyanakvással, rosszindulattal veszi körül. Férje, Maxim is egyre fagyosabban viselkedik sötét emlékekkel teli otthonában. Ráadásul váratlanul megtalálják a vízbefúlt Rebecca holttestét, és vele együtt újabb és újabb titkok kerülnek a felszínre, ahogyan újból vizsgálni kezdik az asszony halálának körülményeit…
A különleges hangulatú musicalremek hazai története során mindössze második alkalommal, eredeti koncepcióban kerül színre, és először láthatja szabad téren a közönség – méltóképpen nagyszabású kivitelben a Dóm tér grandiózus színpadán!
Tizenkét embernek kell döntenie egy ember sorsáról: bűnös vagy nem bűnös. De hogyan hozhat egyhangú döntést, hogyan találhatja meg a közös nevezőt egy teljesen különböző emberekből álló társaság, akik még a szavak jelentésében sem tudnak megegyezni egymással?
A balett-történet legismertebb előadása, Csajkovszkij halhatatlan zenéje és egy legendás szerelem meséje: ez a Hattyúk tava, amely most az Ukrainian Classical Ballet előadásában először látható Magyarországon.
Toldi Miklós a hősiesség és a bátorság, a kitartás és a hűség, a becsület és az emberség példaképe. Arany János elbeszélő költeménye, a magyar irodalom klasszikus remekműve 1846-ban született a Kisfaludy Társaság pályázati felhívására. Toldi Nagy Lajos király nagy erejű vitéze volt, kinek emlékét sok legenda őrizte.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!