Pellet Sebestyén és Tomasz Máté kamaraestje - A tehetség kötelez
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. október 1. kedd, 19:00
J. S. Bach: g-moll szonáta viola da gambára és csembalóra, BWV 1029
Tortelier: Elégia
Tortelier: Sonata breve („Bucéphale”)
Debussy: d-moll cselló-zongora szonáta
SZÜNET
Rahmanyinov: g-moll cselló-zongora szonáta, op. 19
Tomasz Máté (cselló), Pellet Sebestyén (zongora)
2024-ben ünnepeljük a nagy francia csellista, Paul Tortelier születésének 110. évfordulóját. Bár soha nem koncertezett hazánkban, a Magyar Rádió rendszeresen sugározta felvételeit, így neve a magyar zenehallgatók körében sem ismeretlen. Köztudott, hogy Tortelier legkedvesebb szerzője Johann Sebastian Bach volt, így esett a választás a g-moll gambaszonátára. Tortelier előadóművészi karrierje mellett zeneszerzőként is alkotott, számos rövidebb karakterdarabot írt szólócsellóra és cselló-zongora kettősre. A koncerten két műve is felcsendül, majd az első részt a csellórepertoár egyik megkerülhetetlen darabja, Debussy gordonkára és zongorára írt szonátája zárja. A második részben Rahmanyinov g-moll szonátája hangzik el, amelyben a két hangszer egyenrangú szerepben van. Pellet Sebestyén és Tomasz Máté jelenleg a Zeneakadémia hallgatója (előbbi MA I. éves, utóbbi doktorandusz), közös koncertjük kiváló kamarazenei élménynek ígérkezik.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont
A legnagyobb zeneszerzők sajátja, hogy nem pusztán műveket adnak az utókornak, hanem szemléletet, filozófiát is. Ligeti Györgyhöz és Kurtág Györgyhöz hasonlóan a Moment’s Notice Trio is öntörvényű, semmihez sem hasonlítható zenei nyelvet teremt. Koncertjük során csupán rövid részletek idejére, felvételről csendülnek fel a zeneszerzők darabjai, ezután pedig az improvizációé és a rögtönzésé lesz a főszerep, amit egyszerre inspirál a klasszikus zene, a jazz és az elektronika.
Hogyan tanuljuk meg az élet legfontosabb dolgait? Szigorú figyelemmel, fegyelmezetten, csendben ülve, vagy esetleg szemlélődve, játszva, másokat is bevonva? A Berecz család az egyik legékesebb példája annak, hogy sokszor az utóbbi a célravezetőbb. Berecz András énekesként, mesemondóként, mesegyűjtőként a magyar népi kultúra megkerülhetetlen alakja, aki fiaival igazi összeművészeti estre hívja a közönséget.
Fény derül az ősrégi titokra… Az elmúlt három évtizedben több mint 5 millió ember 5 kontinensen, több mint 6000 előadáson és számtalan tévéműsorban csodálhatta meg a Shaolin szerzetesek misztikus erőit.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!