Megérthető zene 2022-23 / 5 - A lélek bolygói
AZ ÉRZELMEK UNIVERZUMA
Holst: Planéták
Előad és vezényel: Hollerung Gábor
AZ ÉRZELMEK UNIVERZUMA
Holst: Planéták
Előad és vezényel: Hollerung Gábor
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sunday, May 14 2023 11:00AM
Gustav Holst Planéták című műve a XX. század egyik emblematikus alkotása, és az egyik legerősebb mintája a modern filmzenének. Valamennyi tétel egy-egy bolygó és egyúttal egy-egy mitológiai istenség nevét viseli. Holst mindegyik tétel címében megjelöl bizonyos fajta emberi tulajdonságot, vagy az emberi léthez kapcsolódó jellegzetességet, emberi érzelmet, élményt, karaktert. A mű összesen hét tételéből öt szólal meg a hangversenyen. Maga Holst sokat merít a szimfonikus költemény mechanizmusából, ugyanakkor egyértelmű a tételek karakterizálásában egyfajta ábrázoló jelleg. Szinte valamennyi tétel önálló, zárt szám. A mű egyik leghíresebb részlete a nyitótétel (Mars, a háború hozója), amelynek zenei karaktere szinte egy az egyben jelenik meg John Williams Csillagok háborújában.
Wolfgang Amadeus Mozart Die Zauberflöte (The Magic Flute) Singspiel in Hungarian and German with Hungarian, English, German subtitles
Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.