Program


Magyar Kincsek Ünnepe - 5. Magyar Concerto ( Várjon Dénes&Kelemen Barnabás&Concerto Budapest )

Magyar Kincsek Ünnepe - 5. Magyar Concerto ( Várjon Dénes&Kelemen Barnabás&Concerto Budapest )

A 20. század magyar concerto irodalmáról mutat kivételesen gazdag képet a Concerto Budapest Magyar Kincsek Ünnepe sorozatának nagyszabású, Keller András vezette zárókoncertje, melyen Kaczander Orsolya, Kelemen Barnabás és Várjon Dénes személyében a hazai és nemzetközi zenei élet legkiválóbb hangszeres művészei hallhatók szólista szerepben.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 23. szombat, 19:30

Szőcs Géza emlékére

LIGETI: Concerto Romanesc
VERESS: Concertotilinkó
WEINER: Concertino zongorára és zenekarra op. 15

---szünet---

NÁDOR: Hegedűverseny
BARTÓK: Concerto zenekarra, BB 123

Kaczander Orsolya fuvola, Kelemen Barnabás hegedű, Várjon Dénes zongora

Concerto Budapest

Vezényel: Keller András

A 20. század magyar concerto irodalmáról mutat kivételesen gazdag képet a Concerto Budapest Magyar Kincsek Ünnepe sorozatának nagyszabású, Keller András vezette zárókoncertje, melyen Kaczander Orsolya, Kelemen Barnabás és Várjon Dénes személyében a hazai és nemzetközi zenei élet legkiválóbb hangszeres művészei hallhatók szólista szerepben. A koncertet Ligeti György román népzenei elemekből táplálkozó, 1951-es Concert Românesc című darabja nyitja, melyet Veress Sándor nem sokkal halála előtt, fuvolára és vonósokra komponált Concertotilinkója követ. A holokausztban elhunyt Nádor Mihály Hegedűversenyét néhány évvel ezelőtt ismerhette csak meg a közönség: a darab premierjét 2013-ban Kelemen Barnabás játszotta a Carnegie Hallban. Weiner Leó a Zeneakadémia legendás mestereként Solti Györgytől Doráti Antalig, Kovács Dénestől Kurtág Györgyig a magyar zeneélet több generációjára volt meghatározó hatással. Zeneszerzői életművéből most zongorára és zenekarra írt Concertinóját hallhatjuk, majd Bartók Concertója zárja a koncertet, melynek címét – ahogyan Bartók maga is utalt rá –, az egyes hangszerek vagy hangszercsoportok concertáló vagy szolisztikus jellegű kezelésmódja magyarázza.

Ajánlatunk


Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Lázár Ervin mesejátékát már számos változatban láthatták az író rajongó olvasói. Tévéjáték, könyv, vagy színházi formában, sőt egy generáció nevelkedett Dömdödöm kedves versmondásán, vagy Bruckner Szigfrid hencegő oroszlán nagyzolásain.

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!