Program


Magyar Kincsek: KODÁLY / WEINER / DUBROVAY ( Concerto Budapest&Vásáry Tamás&Savitri Grier-hegedű )

Magyar Kincsek: KODÁLY / WEINER / DUBROVAY ( Concerto Budapest&Vásáry Tamás&Savitri Grier-hegedű )

Kodály Zoltán életművének két kitüntetetten népszerű zenekari száma keretezi a programot ezen a koncerten, melyen a dirigens a nagy zeneszerző hajdani tanítványa és pártfogoltja, és nem mellesleg: Kodály emlékezetének ma talán legelhivatottabb megelevenítője, Vásáry Tamás lesz.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. január 10. péntek, 19:30

A Marosszéki táncok és a Háry János szvit ölelésében mindemellett két élményszerű felfedezés is ígérkezik a közönség számára a huszadik század közepéről, illetve a század végéről. Weiner Leó három esztendővel a halála előtt, 1957-ben formálta át hegedűversennyé a majdnem negyven évvel korábban komponált II. (fisz-moll) hegedűszonátáját. Az utolsó befejezett Weiner-alkotás szólistája a kamarazenészként is világszerte ünnepelt fiatal brit művésznő, Savitri Grier lesz. Dubrovay László még 1995-ben fejezte be Faust, az elkárhozott című balettjét, amelynek bemutatójára azonban csupán a 2016-os Budapesti Tavaszi Fesztiválon került sor: a koncerten felhangzó szvitet e nagyszabású mű tételeiből állította össze a zeneszerző.

MAGYAR KINCSEK I.
 

KODÁLY: Marosszéki táncok

WEINER: II. (fisz–moll) hegedűverseny, op. 45

– szünet –

DUBROVAY: Faust, az elkárhozott – I. szvit

KODÁLY: Háry János szvit
 

Közreműködik: Savitri Grier hegedű
Concerto Budapest
Vezényel: Vásáry Tamás

 

Ajánlatunk


Kevesen remélték már, de 2024. június 1-jén sokak álma válik valóra. Egy nagykoncert erejéig összeáll egy korszak emblematikus együttese, a HUNGÁRIA.

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai húzódnak meg. Egyszerű, de nagyszerű ötlet, ami tökéletesen működik.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!