Program


Kieran Hurley: Szócső

Kieran Hurley: Szócső

Kieran Hurley magával ragadó, megrázó, de a humort sem nélkülöző drámája nem csak az írói felelősségről beszél, hanem mindannyiunkat szembesít azzal, hogyan viszonyulunk a társadalom legkiszolgáltatottabb tagjaihoz.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 9. csütörtök, 19:00

Kieran Hurley: Szócső

Edinburgh, napjainkban. Egy negyvenes nő épp a mélybe készül vetni magát a város legmagasabb pontjáról, amikor az utolsó pillanatban egy tinédzser fiú visszarántja. A találkozással mindkettőjük élete megváltozik. Libby naphosszat kávézókban tölti az idejét, és írónak nevezi magát, bár évek óta egy sort sem vetett papírra. Declan tehetséges fiatal művész, akinek meg kell küzdenie konfliktusoktól és erőszaktól terhelt otthonával. Ahogy a kulturális és osztálybeli különbségek ellenére egyre jobban összebarátkoznak, Libby meglátja a lehetőséget a nagy írói visszatérésre.
Szüksége van Declan történetére. De van hozzá joga, hogy kisajátítsa?

Kieran Hurley magával ragadó, megrázó, de a humort sem nélkülöző drámája nem csak az írói felelősségről beszél, hanem mindannyiunkat szembesít azzal, hogyan viszonyulunk a társadalom legkiszolgáltatottabb tagjaihoz. A darab ősbemutatója
2018-ban volt az edinburghi Traverse Theatre-ben, 2019-ben pedig nagy sikerrel mutatták be a londoni Soho Theatre-ben is.

Szereplők: Fullajtár Andrea, Szántó Balázs

Díszlet, jelmez: Márkus Sándor
Dramaturg: Szilágyi Bálint
A rendező munkatársa: Nagy Viktória

Rendező: Szilágyi Bálint

A Független Színművészetért Alapítvány előadása.

Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy előadásunkban olykor erős fény- és hanghatásokat alkalmazunk!

Ajánlatunk


Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!