Program


Kerekutca mesejáték

Kerekutca mesejáték

A Kerekutca minden lakója egytől egyig hétköznapian furcsa, de szerethető figura, a közösség fontos részei, részesei. Mindenkitől lehet tanulni valamit, ami eligazít, végigkísér a Kerekutca ezer zegzugán. Hiszen a zene és a tánc színes forgatagában megelevenedő falunak, a házak közt szövődő kalandoknak egy szempillantás alatt részese lesz minden néző, hallgató, éneklő, táncoló.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. május 18. csütörtök, 15:00

Paár Julcsi és a Fitos Dezső Társulat:
Kerekutca mesejáték

„Nálunkfelé a leányok korán kelnek, a nap első sugaraival hosszan nyújtóznak, lesétálnak a folyópartra, hogy ott csinosítsák ki magukat.” Madárcsicsergős, aprócska falu, valahol a Duna partján…valamikor, az időtlen időben… A Kerekutca minden lakója egytől egyig hétköznapian furcsa, de szerethető figura, a közösség fontos részei, részesei. Mindenkitől lehet tanulni valamit, ami eligazít, végigkísér a Kerekutca ezer zegzugán. Hiszen a zene és a tánc színes forgatagában megelevenedő falunak, a házak közt szövődő kalandoknak egy szempillantás alatt részese lesz minden néző, hallgató, éneklő, táncoló. A Kerekutca nem csupán Varga Julcsáról és Basa Pistáról szól, sokkal inkább mindannyiunkról, gyerekekről és felnőttekről, emberi kapcsolatokról egyaránt. Így hát a dalt – „Kerekutca, kicsi ház, benne, rózsám, mit csinálsz?” – is sokféleképpen énekelhetjük és fejezhetjük be,
csak rajtunk múlik, merre kanyarítjuk!

Közreműködnek:
Paár Julcsi – ének, mese; Kiss B. Ádám – ének
Fitos Dezső Társulat táncosai.

Továbbá: Csernók Klára – hegedű; Takács Ádám – hegedű; Papp Endre – brácsa; Könczei Bálint – brácsa;
Szabó Dániel – cimbalom; Bede Péter – fúvós hangszerek; Bognár András – nagybőgő, gardon.

Színpadra rendezte és koreografálta: Kocsis Enikő és Fitos Dezső.
Zene: Paár Julcsi.
Látvány és díszlet: Mátravölgyi Ákos

Ajánlatunk


Ezen az estén az író a színész testét ölti magára.

Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

Agatha Christie: Az Egérfogó krimi két részben A fiatal Ralston-házaspár panziójában vagyunk. Távol az emberektől, a világtól.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!