Program


Jeremy Joseph és Gottlieb Wallisch / ORGONABÉRLET

Jeremy Joseph és Gottlieb Wallisch / ORGONABÉRLET

Az orgona és a zongora két billentyűs hangszer, Liszt Ferenc például mindkettőnek nagy formátumú játékosa volt. A legtöbb esetben azonban az orgonisták nem (vagy ritkán) zongoráznak, a zongoristák nem (vagy ritkán) orgonálnak - legalábbis hangversenyen. S ami még fontosabb: szökőévben egyszer működik együtt a két instrumentum egyazon zeneműben.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. november 3. kedd, 19:30

Jeremy Joseph és Gottlieb Wallisch / ORGONABÉRLET

Műsor:

    J. S. Bach-Reger: d-moll kromatikus fantázia és fúga, BWV 903
    Franck: Prelűd, fúga és variáció, op. 18
    Dupré: Változatok két témára, op. 35 (zongorára és orgonára)
    Langlais: Diptyque, op. 129 (zongorára és orgonára)
    J. S. Bach-Liszt: a-moll prelúdium és fúga, BWV 543
    Peeters: Versenymű orgonára és zongorára, op. 74

Az orgona és a zongora két billentyűs hangszer, Liszt Ferenc például mindkettőnek nagy formátumú játékosa volt. A legtöbb esetben azonban az orgonisták nem (vagy ritkán) zongoráznak, a zongoristák nem (vagy ritkán) orgonálnak - legalábbis hangversenyen. S ami még fontosabb: szökőévben egyszer működik együtt a két instrumentum egyazon zeneműben. Azonban, ahogy a mondás is tartja: „a párhuzamosok a végtelenben találkoznak”. Ezúttal nem a végtelenben, hanem a Müpában, ahol egy estén hallhatjuk a két hangszert - külön-külön és egyszerre is.

Jeremy Joseph dél-afrikai születésű orgonista, aki jelenleg Bécsben él. Több szál is köti a városhoz: ő a Hofburg kápolnájának orgonistája, ugyanakkor orgonaimprovizációt tanít a bécsi Zeneakadémián. 1978-ban született, akárcsak az osztrák Gottlieb Wallisch, aki zongoraművész, csodagyerekként kezdte koncertező karrierjét, majd Bécsben, Berlinben és Párizsban tanult, 2010-ben a Genfi Zeneművészeti Főiskola, 2016-ban a berlini Universität der Künste professzora lett. Amellett, hogy külön utakon jár, a két művész, együtt is szívesen koncertezik. Ezt teszik a Müpában is, ahol frappáns műsort szólaltatnak meg. Bach d-moll kromatikus fantázia és fúgája eredetileg csembalóra készült, de Reger átírta orgonára. Az a-moll prelúdium és fúgát viszont Johann Sebastian orgonára fogalmazta, Liszt pedig zongoraátiratot készített a műből. Franck darabja orgonamű, Dupré, Langlais és Peeters ritkaságai azonban mindkét hangszert foglalkoztatják. Különleges program, különleges hangzás, különleges élmény.

Ajánlatunk


Ildikó kiváló szakpolitikus, aki komoly karrier előtt áll, amennyiben le tudja küzdeni egy apró hibáját: nem tud hazudni.

Szabó Magda műve talányos életet zár be egy olyan szimbolikus ajtó mögé, amely felnyitására mindannyian áhítozunk. A kriminek sem utolsó történetben a nyomozás a két nő belső világába vezet.

Zenés válóok két részben – magyar slágerekkel a ’60-as évektől napjainkig

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!