Eroica
Közreműködik:
Harriet Krijgh — gordonka
Közreműködik:
Harriet Krijgh — gordonka
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. november 18. hétfő, 19:00
Műsor:
Bartók B.: Román népi táncok, BB 76 6’
J. Haydn: C-dúr gordonkaverseny, Hob.VIIb:1 24’
***
L. van Beethoven: III. (Esz-dúr) szimfónia, op. 55, „Eroica” 47’
Vezényel: Martin Sieghart
A Győri Filharmonikus Zenekar soproni bérleti sorozatának második estjét Bartók 1915-ben eredetileg zongorára komponált, 1917-ben zenekarra átdolgozott Román népi táncainak hangulatos sorozata indítja. A folytatásban a cselló irodalmának egyik ékköve, az 1760-as évek elején az Esterházy-zenekar virtuóz csellistája, Joseph Weigl számára készült reprezentatív Haydn-kompozíció, a C-dúr versenymű csendül fel a szólistapálya mellett ismert kamarazenésznek is számító sokoldalú holland művésznő, Harriet Krijgh előadásában. A koncert második félidejében a szimfonikus zene történetének egyik alapműve, Beethoven 1803-ben eredetileg Napóleonnak szánt, utóbb azonban a hősiesség eszméjének ajánlott hatalmas Eroica-szimfóniája hangzik el a Győri Filharmonikus Zenekar tolmácsolásában, a nemzetközi hírű osztrák karmester, Martin Sieghart irányításával.
Evita egy fogalom. Evita a nő - kultikus imádat és totális elutasítás között. Evita a megértett és eltaszított. Evita az imádott és az üldözött. Evita az ember. Egy musical az emberi sors dallamairól, amiben az élet nem egyértelmű: sokszor menekülnénk, mégis keresünk. Néha megpihennénk, de hajtunk tovább. Megmutatnánk magunkat, de játszanunk kell. Rajongásig szeretünk és kifulladásig élünk. Ez a kettősség végigkísérte Eva Perón életét, ahogyan a megtagadott gyerekből milliók által elismert és szeretett first lady vált belőle, és mindez a róla készült musicalben is kirajzolódik, amit ezúttal színházunk deszkáin láthat a győri közönség.
Az őszinte barátság meséje ez. Megmutatja, hogy nem baj, ha valaki értéktelennek tart, másnak talán attól leszel a legszerethetőbb, amit korábban nem is tudtál magadról. A lyukas hordó, a törött létra és a fogatlan gereblye a szemétdombra kerülve fellázad és elmenekül, de ezzel végül a Fecskefiút és a Rózsalányt is megmentik.
Hogyan tanuljuk meg az élet legfontosabb dolgait? Szigorú figyelemmel, fegyelmezetten, csendben ülve, vagy esetleg szemlélődve, játszva, másokat is bevonva? A Berecz család az egyik legékesebb példája annak, hogy sokszor az utóbbi a célravezetőbb. Berecz András énekesként, mesemondóként, mesegyűjtőként a magyar népi kultúra megkerülhetetlen alakja, aki fiaival igazi összeművészeti estre hívja a közönséget.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!