Program


Ensemble Mandel / CAFe 2020

Ensemble Mandel / CAFe 2020

Az együttes, a triótól a szeptettig különböző formációkban lép fel. Koncertjükön arra vállalkoznak, hogy Bingeni Szent Hildegárd eredeti zenéjének és a mai elektronikus hangzásnak a fúziójával egy teljesen új zenei világot teremtsenek, és azt a mai hallgatóknak hitelesen tolmácsolják.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 19. hétfő, 20:00

Ensemble Mandel / CAFe 2020
Bingeni Szent Hildegárd látomásai

A 12. században élő apáca, Bingeni Szent Hildegárd kora egyik legizgalmasabb polihisztora volt. Természettudós, zeneszerző, akinek misztikus gondolatait, valamint teológiai és orvosi tanításait tartalmazó könyvei komoly hatást gyakoroltak a középkori világképre. A Látomások és kinyilatkoztatások három könyvében számos víziójáról, misztikus elragadtatásáról számol be. Az Ensemble Mandel koncertjén autentikus középkori zene és improvizációk füzére idézi meg a szent alakját és életművét.

Az együttes, melyet a névadó Mandel Róbert zeneművész és hangszertörténész alapított 2014-ben Bécsben, a triótól a szeptettig különböző formációkban lép fel. Koncertjükön arra vállalkoznak, hogy Bingeni Szent Hildegárd eredeti zenéjének és a mai elektronikus hangzásnak a fúziójával egy teljesen új zenei világot teremtsenek, és azt a mai hallgatóknak hitelesen tolmácsolják. Autentikus zeneszerszámaikkal korhű módon adják elő a középkori darabokat, míg bizonyos kompozíciókban együtt játszanak és improvizálnak az elektronikus zeneszerzővel, Kaltenecker Zsolttal.

Ajánlatunk


A magyar XX. század és a bécsi klasszika között osztja meg hangversenyének műsorát a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Kocsis bérlet harmadik estjén.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!