
Buster Keaton | A generális – filmkoncert - Farkas Róbert és a Győri Filharmonikus Zenekar / GYŐR /
Közreműködik: Győri Filharmonikus Zenekar
Zene: Szűts Apor
Vezényel: Farkas Róbert
Közreműködik: Győri Filharmonikus Zenekar
Zene: Szűts Apor
Vezényel: Farkas Róbert
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 25. péntek, 19:30
A filmtörténet leghíresebb mozdonya, a Generális és minden idők egyik legeredetibb komikusa, Buster Keaton közel száz éve, 1926-ban iratkozott fel a mozi arany lapjaira. Meglepő, de a később a száz legjobb amerikai film közé is beválasztott alkotás a maga idejében nem aratott sikert. A némafilmhez az elmúlt évtizedekben többen is írtak kísérőzenét, és a legkülönbözőbb effektusokkal tették „hangossá”. Ezúttal Szűts Apor vállalkozott arra, hogy a bő hetvenperces, az amerikai polgárháború idején játszódó, rendkívül látványos és izgalmas filmhez új, élőben előadandó szimfonikus muzsikát készítsen. A dallamokban, ötletekben, különleges zenekari színekben gazdag kompozíció szerzője olyan nagy elődök nyomdokába lép, mint Richard Strauss, a kétszeres Oscar-díjas Erich Wolfgang Korngold és Petrovics Emil.
Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.
Az őszinte barátság meséje ez. Megmutatja, hogy nem baj, ha valaki értéktelennek tart, másnak talán attól leszel a legszerethetőbb, amit korábban nem is tudtál magadról. A lyukas hordó, a törött létra és a fogatlan gereblye a szemétdombra kerülve fellázad és elmenekül, de ezzel végül a Fecskefiút és a Rózsalányt is megmentik.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!