Program


Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Összkiadás élőben
Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. december 10. csütörtök, 19:30

Összkiadás élőben
Bartók összes hegedűs kamaraműve/3

Bartók: 2. rapszódia, BB 96a
Bartók: Szólószonáta hegedűre, BB 124
SZÜNET
Bartók: Zongoraötös, BB 33

Baráti Kristóf (hegedű)
Közreműködnek: Giovanni Guzzo (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Julian Steckel (cselló), Várjon Dénes (zongora)

Bartók népzenei gyűjtőútjai során számtalan falusi hegedűs játékát hallgatta és jegyezte le; ezen tapasztalatait különösen a két hegedűre és zongorára írt rapszódiában kamatoztatta. A két rapszódia – így a Székely Zoltánnak ajánlott 2. is – használati zene, vagyis nem feltétlenül világmegváltó szándékkal írt öncélú zenemű, hanem gyakorlatias megfontolásból készített kompozíció, amely zeneileg értékes, kellemes hallgatnivaló a közönségnek és hálás játszanivaló az előadóknak. A Yehudi Menuhin felkérésére készült Szólószonáta ezzel szemben az absztrakt zeneművészet egyik – ha nem a legnagyobb – csúcsa, és mint Bartók egyik utolsó kompozíciója, zeneszerzői karrierjének betetőzése. A szünet után – kontrasztként – Bartók egyik fiatalkori műve, „romantikus korszakának” egyik utolsó alkotása, a Zongoraötös csendül fel.

Ajánlatunk


A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!