Program


Akarsz-e játszani? Máté Gábor és a Kaláka együttes Kosztolányi estje
3

Akarsz-e játszani? Máté Gábor és a Kaláka együttes Kosztolányi estje

A KM0 100 éves, a Himnusz megszületésének 200 éves évfordulójára, továbbá a Magyar Kultúra Napja alkalmából, 2023. január 22-én, vasárnap 17 órától AKARSZ-E JÁTSZANI? címmel Kosztolányi estre kerül sor a KMO-ban, a Kaláka együttes és Máté Gábor közreműködésével.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. január 22. vasárnap, 17:00

A Magyar Kultúra Napját 1989 óta ünnepeljük január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban, 200 évvel ezelőtt, ezen a napon írta a Himnuszt.

A KMO 100 éves születésnapjára szervezett rendezvénysorozat egy szép irodalmi-zenés esttel veszi kezdetét. A kerületiek méltán kedvelt intézményét - mint azt sokan tudják - 100 évvel ezelőtt, 1923. május 3-án adták át a helyi közművelődés szolgálatára.

A jubileumi programsorozatot megnyitó akusztikus koncert első részében MÁTÉ GÁBOR Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező közreműködésével az Akarsz-e játszani? című Kosztolányi-estjét láthatják a nézők. Az összeállítás Kosztolányi versekre írott dalokból és Kosztolányi Dezső publicisztikájából, a Nyelv és lélek című kötet írásaiból áll. Kosztolányi Dezső versei dalokban szólalnak meg, Máté Gábor pedig prózai írásaiból válogat.

Zenél: a kétszeres Kossuth, és Prima Primissima díjas Kaláka Együttes, a zenekar tagjai: BECZE GÁBOR, GRYLLUS DÁNIEL, GRYLLUS VILMOS, RADVÁNYI BALÁZS.

Ajánlatunk


A német színház és film megújítója, Rainer Werner Fassbinder műve egy idősödő takarítónő és egy bevándorló szerelmén keresztül az emberi kiszolgáltatottság történetét meséli el szívszorító egyszerűséggel és tisztasággal.

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!