Program


A Széplélek
8

A Széplélek

Szükségszerűen tragédiához vezet-e, ha egy király nem elég erőszakos az uralkodáshoz? A lenyűgözéshez való vonzódás mindenkor a hatalomhoz való vonzódás is egyben? Kivonhatjuk-e magunkat művészként vagy műkedvelőként a politikából, hogy zavartalanul bontakoztathassuk ki géniuszunk hatalmas szárnyalását?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 17. csütörtök, 19:30

A Széplélek
térdráma-

Valószerűtlen fantázia. Kőből faragott álom. Mozdulatlan rebbenés a súlyos tömörségbe zárva.
A Neuschwanstein-kastély. Maguk is ezért jöttek, nem igaz? Ő építtette. A Hattyúkirály. A Mesekirály, II. Lajos. Őrült Lajos.
Szükségszerűen tragédiához vezet-e, ha egy király nem elég erőszakos az uralkodáshoz? A lenyűgözéshez való vonzódás mindenkor a hatalomhoz való vonzódás is egyben? Kivonhatjuk-e magunkat művészként vagy műkedvelőként a politikából, hogy zavartalanul bontakoztathassuk ki géniuszunk hatalmas szárnyalását? A széplélek egy, a német romantikától a Harmadik Birodalom időszakán át napjainkig ívelő kórusműn keresztül boncolgatja történelem, politika és esztétika viszonyát, miközben a zsigerekig áthatja Wagner zenéje. Ez itt a kastély. Lépjenek be.

Szereplők:
Idegenvezető Nagypál Gábor
Lajos/ gyerek és fiatal Lajos/ 1. színész........... Homonnai Katalin
Zsófia/ Nietzsche / 2. színész........................... Pallagi Melitta
Máris/ Cosima / újságíró................................... Nyakó Júlia
Miksa / Wagner/ rendező.................................. Spilák Lajos
Gudden/ Rosenberg/ Bismarck/ turista............. Sipos György
József / Pál herceg / nagyapa / 3. színész....... Lovas Dániel

Szöveg: Závada Péter
Dramaturg: Gyarmati Kata
Látvány: Bobor Ágnes
Zene és sound design: Csizmás András
Fény: Berta Ninett
Asszisztens: Mátyás Viktória
Rendező: Geréb Zsófia

Bemutató: 2021. február 26.

Ajánlatunk


A vígjáték szellemes és felszabadító – az önelfogadásról, a női összetartás erejéről és arról szól, hogy néha a legnagyobb kihívás levetkőzni – lelkileg és szó szerint is.

JODOK CELLO ismét Budapesten a kitörő sikerű premier után! A svájci crossover csellista, aki a klasszikus hangzást modern pop- és filmslágerekkel ötvözi, 2026. november 11-én ad monumentális koncertet a Budapest Arénában. Egy est, ahol Coldplay, Einaudi és Bruno Mars dallamai csellón szólalnak meg – látványos show-val, az élmény garantált.

A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical. A történet ismert: nyüzsgő kikötő, a tenger hullámzása, régi-új szerelmek, esély egy új életre, őrült karneváli forgatag, intrika, bosszúvágy, elégtétel és Párizs, hol jobb és könnyebb az élet... mind-mind megelevenedik Alexandre Dumas világhírű regényének zenés színházi adaptációjában.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!