A kék madár
Az irodalmi Nobel-díjas Maurice Maeterlinck lírai szépségű drámájában két kisgyerek indul útnak, hogy megleljék a titokzatos Kék Madarat.
Az irodalmi Nobel-díjas Maurice Maeterlinck lírai szépségű drámájában két kisgyerek indul útnak, hogy megleljék a titokzatos Kék Madarat.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. november 23. szombat, 19:30
Maurice Maeterlinck: A KÉK MADÁR
Vas István fordításának felhasználásával a szövegkönyvet írta: Cseh Dávid
„Gyertek gyorsan, itt vannak!
Ők azok! Ők azok! Ők azok!
Végre megvannak!
Ezer meg ezer kék madár!
Millió és millió!
Milliárd!”
Az irodalmi Nobel-díjas Maurice Maeterlinck lírai szépségű drámájában két kisgyerek indul útnak, hogy megleljék a titokzatos Kék Madarat. Kalandjaik különös tájakon át vezetnek – a városból az erdőbe, az éjszakából a hajnalba, a ködből a fénybe. Útitársuk egy izgága kutya és egy fondorlatos macska, de találkoznak egy tündérrel, több boldogsággal és félelmetes szörnyekkel is.
A kérdés csak az: meglelik-e a boldogság kék madarát? És felismerik-e, ha végre megtalálják?
Játsszák
KOCSIS GÁBOR
PALLAGI MELITTA
KÉRINGER LÁSZLÓ
Alkotók
Zenei munkatárs: PALLAGI ÁKOS
Látvány, bábok: JAKOB NÓRA
Dramaturg: CSEH DÁVID
Fény: BERTA NINETT
Rendezőasszisztens: MÁTYÁS VIKTÓRIA
Produkciós menedzser: JUHÁSZ KÁROLY
Rendező: BLASKÓ BORBÁLA
Fotók: Molnár Miklós
Az előadást 12 éves kortól ajánljuk.
Bemutató: 2023. május 21. vasárnap 19:30 Stúdió K Színház.
A Magyar Színház zenés előadásában megismerheted Tutajos és Bütyök, a két fővárosi nyolcadikos csodás nyári kalandjait. A két jó barát először jár vidéken, mégpedig a varázslatos titkokat rejtő Kis-Balaton mellett. Eleinte minden idegen a számukra, de Matula bácsi – aki kicsit olyan, mintha mindannyiunk nagypapája volna – megismerteti őket a táj titkaival, a végtelen nádas különleges állataival és növényeivel, a vidéki élet szépségeivel.
A Mágnás Miska a magyar operettirodalom egyik legsikeresebb műve, mely újra és újra repertoárra kerül zenés és prózai színházakban egyaránt. Ez egyrészt szatirikus, mulatságos történetének köszönhető, másrészt Szirmai Albert és Gábor Andor olyan pompás, örökzöld számainak, mint például A nő szívét ki ismeri, az Úgy szeretnék boldog lenni vagy a Cintányéros cudar világ.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!