
A halhatatlanság csizmája
Mercs Gyurika gyerekkorától fogva a világ minden csínyében benne van: bosszút áll ő kakason, lovagi tornázik disznó háton, egyszer még egy árokparti szakadékba is lemerészkedik a legsötétebb éjszakában. több
Mercs Gyurika gyerekkorától fogva a világ minden csínyében benne van: bosszút áll ő kakason, lovagi tornázik disznó háton, egyszer még egy árokparti szakadékba is lemerészkedik a legsötétebb éjszakában. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. május 29. csütörtök, 14:00
Mercs Gyurika gyerekkorától fogva a világ minden csínyében benne van: bosszút áll ő kakason, lovagi tornázik disznó háton, egyszer még egy árokparti szakadékba is lemerészkedik a legsötétebb éjszakában. Bátorsága akkor sem lankad, mikor magával az ördöggel találja szembe magát, a pokol bugyrának legmélyebbikében. Mikor aztán három próba kiállása után elnyeri az ördögtől a legnagyobb jutalmat, a halhatatlanság csizmáját, kezdetét veszik a komolyabb kalandok. Egy dolgot ugyanis sosem szabad elfelejtenie: a csizma varázsereje addig tartja tulajdonosát fiatalon és sérthetetlenül, amíg az le nem veszi a lábbelit. Ámde Gyurika életébe beköszönt a szerelem, és a leány, Irmus nem nézi jó szemmel az ütött-kopott, bízes-bűzös bőrcsizmát. Gyuri egyik szemével a halhatatlanság csizmáját, másik szemével Irmust nézi, és tűnődik: vajon az örök életet, vagy a szerelmet kellene választania.
Poirot nyomozó kényelmes hazaútra vágyik a legendás, káprázatos Orient Expresszen. Csakhogy az előkelő útitársak között akad valaki, aki nagyon gyanús. Annyira gyanús, hogy bele is hal. A gyilkos pedig közöttünk van, hölgyeim és uraim… és nem is biztos, hogy egyetlen áldozattal beéri.
Örökzöld vígjátéki témákat boncolgató játék ízig-vérig mai köntösben – a szórakozás elkerülhetetlen. Az előadás érdekessége, hogy a darabot Szente Vajk, a stílus szakavatott mestere ezúttal íróként jegyzi, a rendező pedig Nagy Sándor, aki a korábbi bemutatón Simont alakította.
Esterházy Péter formabontó és új formákat teremtő remekműve egy nehéz sorsú lány monológja az 1980-as évekből, klasszikus barokk nyelven elmesélve.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!